ابزار نمایش رتبه گوگل یا پیج رنک ,

.

, .

ایران
درمورد تاریخ ایران 
پيوندهای روزانه
Online User

نخستین بار که جناب استاد نوظهور این روزها(رائفی پور) به دانشگاه کاشان آمد درباره نمادهای ماسونی و تسلط یهود و وابستگانش بر دنیا سخن راند. اما این مسائل برایم هیچ اهمیتی نداشت چرا که مشتی ادعا بود که نه اثبات پذیر می نمود و نه می شد با اطمینان رد کرد. اما یک چیز برایم بسیار جالب و با اهمیت جلوه کرد ادعای وی درباره کشتار ایرانیان به دست یهود و وابستگانش در ایران، یکی در دوره خشایارشا و دیگری در اواخر دهه 1290 خورشیدی.

خواستم در پایان جلسه از وی دلیل و برهانی برای این ادعاهایش بخواهم اما به دو دلیل خود داری کردم یکی آنکه این دو موضوع اصلی بحث نبود و مطمئناً پاسخی درخور نمی گرفتم و دیگری اینکه جلسه با این جمله وی به پایان رسید "خوب سؤال هم که ندارید خداحافظ" جالب بود سه ساعت سخنرانی بدون وقت برای پرسش و پاسخ گمان کردم این جلسه به دلیل آنکه بیش از موعد مقرر به درازا کشید بی پرسش و پاسخ تمام شد اما پس از دوسال و چند سخنرانی از حضرت استاد دانستم که اصولاً جلسات این جناب پرسش و پاسخ نخواهد داشت. این برایم روشن کرد چنین فردی نباید دلایل قانع کننده برای ادعاهایش داشته باشد. از آن روی خود به پژوهش پیرامون ادعای کشتار ایرانیان پرداختم. دروغین بودن ادعای کشتار در دوره خشایارشا از پیش برایم روشن بود چراکه مدتها پیرامون این موضوع پژوهیده بودم و کاملاً و با اطمینان می دانستم که ادعای وی جز یاوه نیست. اما در مورد ادعای دومین وی منبعی نداشتم و در اینترنت هم به لطف امثال رائفی پور پر بود از مطالبی با عنوان قحطی بزرگ که ادعای وی را تکرار می کرد که از حدود بیست ملیون ایرانی در سالهای 1296 تا 1298 هشت ملیون به کام مرگ رفتند به دلیل خرید ارزاق عمومی و خارج کردن از ایران توسط عمال یهود. دو چیز این ادعا را برایم نپذیرفتنی می کرد یکی ادعای جمعیت بیست ملیونی ایران و دیگری از یاد بردن مرگ هشت ملیون ایرانی توسط بستگان و خانواده های این کشته شدگان. اما سپاس خدای را که در این مدت چند ماهه دو منبع بسیار مهم از دو دانشمند ایرانی معتبر برهان لازم برای رد ادعای دومین رائفی پور را نیز در اختیارم قرار داد. یکی مقاله ای از دکتر حبیب الله زنجانی و دیگری کتابچه ای از دکتر احمد کتابی با عنوان قحطی های بزرگ ایران. از اعتبار این دو بزرگوار در مباحث جمعیت شناسی گفتن از حوصله ای این اندک مقاله بیرون است و سنجش اعتبار این دو بزرگوار را به خوانندگان مشتاق می سپارم و مطمئناً با اندک جستجو سوابقشان را خواهید یافت. اما پس از مطالعه این منابع در می یابید که:

اولاً جمعیت ایران در یک سیر کاملاً طبیعی از حدود هفت ملیون تن در دوره شاهی ناصرالدین شاه به حدود یازده ملیون تن در سال 1300 خورشیدی رسیده است و مطمئناً باور مرگ هشت ملیون تن از حدود یازده ملیون ایرانی امکان پذیر نیست. دومین نکته ای که مطالعه کتاب قحطی های بزرگ ایران بیان می کند این است که بزرگترین قحطی در ایران در دوره شاهی ناصرالدین شاه قاجار رخ داده است و در آن 1/5 ملیون تن از ایرانیان یعنی حدود 25% جمعیت ایران به کام مرگ رفته اند و این قحطی تا سالها در ذهن مردم با نام سال دم پختکی باقی ماند. در کتاب مذکور از قحطی در حدود سال 1296 خورشیدی نیز یاد شده است اما نه به شدت قحطی دوره ناصری و بسیار خفیف تر یعنی کشته شدگان این واقعه هولناک به 1/5 ملیون تن نیز نمی رسند چه رسد به هشت ملیون ایرانی.

حال خواهشی از هواداران رائفی پور به ویژه گردانندگان سایتهایی چون آنتی 666 دارم و آن اینکه در جلساتی که با وی دارید از او بپرسید چرا در سخنرانی های خویش از مخاطبانش به دلیل این اشتباهات پوزش نمی خواهد؟


برچسب‌ها: قحطی بزرگ, ایران, رائفی پور
[ یکشنبه ۱۳۹۱/۱۲/۰۶ ] [ 13:33 PM ] [ محمد ابراهیمی ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ تلاشی است در حد توان ناچیز من برای از میان برداشتن دروغ ها و ناراستی های موجود در تاریخ و فرهنگمان و به نظرات شما نیاز فراوان دارد
امکانات وب